Podnikanie v sieťovom marketingu - MLM

Pýtate sa, čo je to Multi level marketing (sieťový marketing) alebo jednoducho povedané MLM? Tak túto otázku si kladie asi každý, kto sa už so skratkou MLM stretol. O tomto spôsobe podnikania sa hovorí všeličo. Niekto povie, že je to podvod, ďalší, že je to pyramída, iní vám povedia, že je to najlepší biznis 21. storočia. Názorov je veľa. Ako to vlastne s MLM je, sa vám pokúsim vysvetliť v tejto sekcii.

 

Čo je to MLM

Ako už zo samotného názvu Multi level marketing vyplýva, ide o marketing. Marketing má za úlohu ovplyvňovať dopyt po tovaroch alebo službách a multi level zase napovedá, že ide o viacúrovňový marketing. Teda jednoducho povedané, MLM je viacúrovňový predaj tovarov alebo služieb. Pod týmto pojmom viacúrovňový predaj tovarov alebo služieb si môžeme predstaviť postupné pripájanie nových členov k už zapojeným jednotlivcom do systému. Takto vzniká akási sieť predajcov. Preto sa MLM dosť často nazýva aj sieťový marketing.

 

Podstata MLM, ako vzniká štruktúra a sieť distribútorov.

 

Princíp a podstata sieťového marketingu

Základným princípom MLM je teda predaj produktu alebo služieb, a to formou priameho predaja. Priamy predaj znamená, že výrobca predá výrobok priamo spotrebiteľovi cez nezávislého distribútora (vy ste nezávislý distribútor), a tým ušetrí veľa peňazí za medzičlánky, ktoré by musel financovať. Ušetrené peniaze sa potom rozdelia medzi výrobcov a nezávislých distribútorov (vás a vašich ľudí v štruktúre). Vo finále teda zarobia všetci. Ak má spoločnosť niekoľkoúrovňový systém odmeňovania, môže si dobrý nezávislý distribútor zaistiť takmer neobmedzený príjem. Teraz si vysvetlíme, aký je rozdiel medzi klasickým predajom a priamym predajom cez MLM.

 

 • Klasický predaj – Výrobok, ktorý kúpite v bežnom obchode. Výrobok sa vyrobí napríklad za 3 eurá. Potom sa odovzdá dílerom a dopravcom. Tí ho dopravia do veľkoskladov, z veľkoskladov sa výrobok odovzdá do veľkoobchodov a maloobchodov, kde si ho kúpi spotrebiteľ. Aby ho spotrebiteľ kúpil, je potrebné výrobok najprv zviditeľniť pomocou reklamy. Všetky tieto medzičlánky si prihodia nejaké % a produkt, ktorý sa vyrobil za 3 eurá, kúpite v obchode za 8 eur.

 • Priamy predaj - Výrobok, ktorý kúpite od distribútora. Výrobok sa vyrobí za 3 eurá. Nezávislý distribútor (vy) ho predá svojim zákazníkom. Výrobca ušetrí peniaze za reklamu, skladovanie a dopravu, pretože túto prácu vykoná distribútor. Čo s ušetrenými peniazmi urobí výrobca? Časť si ponechá a časť rozdelí medzi distribútorov formou niekoľkoúrovňového systému (viď obrázok vyššie). Je potrebné dodať, že každá network marketing spoločnosť má svoj systém nastavený inak. Niekde je viac úrovní a menšie percentá zo ziskov a niekde je menej úrovní a väčšie percentá zo zisku. Ale princíp je všade rovnaký. Aby ste dosiahli úspech, musíte ľudí, ktorých zaregistrujete, naučiť robiť to, čo robíte vy. Existujú aj MLM spoločnosti, ktoré majú tak prepracovaný systém, že na tom slušne zarobíte, aj keď nič nepredáte.

 

Ilustračný obrázok, priamy predaj formou MLM a klasický predaj.

 

Praktický príklad, ako to funguje

Skúsim to vysvetliť na nejakom praktickom príklade. Predstavte si, že si niekto vo vašom meste otvorí nejaký podnik, reštauráciu, kaviareň, kino, firmu na predaj produktov alebo čokoľvek iné. Vy prídete do tohto podniku, objednáte si, zaplatíte a s veľmi dobrým pocitom odídete. Keďže sa vám tam páčilo, porozprávate sa o tomto novom podniku s vašimi kamarátmi, kolegami z práce a poviete im: je tam príjemná atmosféra, páčilo sa mi tam, výborne tam varia, vyskúšaj toto jedlo, choď sa tam pozrieť, majú tam... Vaši kamaráti či kolegovia na vaše odporúčanie navštívia spomínaný podnik a utratia peniaze. Majiteľ podniku celý vytešený získal bez nejakej propagácie či reklamy ďalšieho zákazníka, a vy, ktorý ste sa o to zaslúžili na základe vlastných utratených peňazí, nedostanete nič. 

 Navštíviť web Marketagent Panel

Čo majiteľ urobí so ziskom, ktorý ušetril na drahej reklame? Nechá si ho... Ako povedal Donald Trump ,,podstata MLM je všade okolo nás, dokonca aj my sme MLM, akurát o tom nevieme a nemáme z toho žiadny príjem" (pozrite si aj článok Donald Trump o MLM). Teraz presne ten istý príklad, no s tým rozdielom, že daný podnik funguje na princípe sieťového marketingu. Vy si kúpite produkt, ktorý vyskúšate, a ak sa vám zapáči, budete ho odoberať pravidelne. Keďže sa vám páči, ponúknete ho aj kamarátom, a za to, že pre spoločnosť získate ďalšieho zákazníka, a predovšetkým za to, že ušetria horibilné sumy za reklamu v novinách či televízii, dostanete odmenu. Ako vidíte, nie je to žiadna veda. Toto je hlavná podstata, ktorú musíte pochopiť, ak chcete robiť sieťový marketing. Je to teda spôsob odmeňovania - ak spoločnosti získate nových zákazníkov, podelí sa s vami o zisk.

 

História MLM

Teraz trochu zamierime aj do histórie, aby ste mali určitú predstavu, ako sieťový marketing vznikol.

 

Rok 1940 - firma California Vitamins

V roku 1940 prišla na trh spoločnosť California Vitamins. V tej dobe už existovalo niekoľko firiem, ktoré distribuovali tovar formou priameho predaja, ale bola to práve spoločnosť California Vitamins, ktorá ako prvá uviedla do praxe binárny systém (viď prvý obrázok). Ten umožňoval zákazníkom vytvoriť si vlastnú štruktúru pracovníkov, a tým získať podiel na ziskoch spoločnosti. V roku 1945 sa formou MLM začal predávať revolučný výrobok NUTRILITE, ktorý je od tej doby považovaný za najlepší potravinový doplnok na svete. Spoločnosť California Vitamins sa podľa tohto svojho úspešného produktu neskôr i premenovala.

 

Rok 1959 - vznik jedného z najlepších MLM všetkých čias

V roku 1959 sa dvaja najlepší a najúspešnejší distribútori firmy NUTRILITE, Richard de Vos a Jay van Andel, osamostatnili, odkúpili práva na predaj výrobku NUTRILITE a založili vlastnú spoločnosť. Trochu sa pohrali s názvom: Richard povedal Jayovi: Ukážeme Američanom cestu (way) k úspechu. A tak vznikla firma AMWAY, vďaka ktorej nielen v USA zbohatli tisíce ľudí.

 

Roky 1975-1979 - štyri roky sporu, kde pravda nakoniec zvíťazila

Na základe fámy o ilegálnom spôsobe predaja napadla FTC (Federal Trade Commission - Federálna obchodná komisia; americká obdoba slovenskej obchodnej inšpekcie) network marketing spoločnosti súdnou žalobou. 30 spoločností na čele s firmami AMWAY a AVON bolo obžalovaných tzv. pyramídovým zákonom. Po 4 rokoch súdnych sporov a 4 miliónoch dolárov zaplatených na súdnych výdavkoch bol vynesený rozsudok. Súd rozhodol dnes už známym rozsudkom FTC verzus AMWAY 93 FTC 18, že Amway je legálna a taktiež aj jej spôsob predaja a distribúcia výrobkov formou sieťového marketingu.

 

MLM v rokoch 1980-1989

Po vynesení vyššie uvedeného rozsudku, ktorý bol v istom zmysle revolučný, nastal veľký rozmach MLM spoločností. Medzi najlepšie spoločnosti tejto doby môžeme zaradiť HERBALIFE a MARYKAY. S rastúcou obľubou network marketingu bohužiaľ rástol aj počet podvodných pyramídových firiem, ktoré dobrou mienkou o MLM otriasli. Legálne multi level marketing spoločnosti sa, logicky, začali brániť. Začali sa združovať do nezávislej Asociácie priameho predaja nazvanej DSA (Direct Selling Association). O členstvo v DSA mohla požiadať každá spoločnosť, ktorá na trhu pôsobila dlhšie ako 3 roky, ale členstvo získalo len veľmi málo z nich. Spoločnosti museli prejsť veľmi prísnym auditom a boli preverované aj v oblasti etického správania sa k zákazníkom.

 

90. roky až súčasnosť

Vďaka Internetu vznikol nový fenomén priameho predaja - Network marketing (Sieťový marketing). V dnešnej dobe môže robiť network marketing každý trochu schopný človek. Preč je doba, keď ste museli ísť osobne za zákazníkom, keď ste si museli prenajať veľké sály na semináre, keď ste museli investovať peniaze do cestovania, ubytovania a stravovania. Dnes môžete predávať, školiť, pracovať, radiť a motivovať z pohodlia domova. Dnes existujú aj študenti, ktorí nikdy tvrdo nepracovali, a napriek tomu zarábajú tisíce dolárov. Môžete to byť aj vy, bez toho, aby ste vytiahli päty z domu. Za všetko môžete poďakovať fenoménu zvanému Internet. Asi najznámejšie firmy na Slovensku, ktoré fungujú na báze sieťového marketingu, sú AVON a ORIFLAME.

 

Hlavné výhody, pre ktoré je práve multi level marketing tak obľúbený

 • nízke počiatočné investície, 

 • časová flexibilita (možnosť budovať podnikanie popri škole alebo zamestnaní),

 • sami si môžete vybrať, akou mierou sa do podnikania zapojíte,

 • jednoduchá administratíva,

 • nepotrebujete žiadne vzdelanie,

 • minimálne výdavky,

 • vyriešená logistická a administratívna infraštruktúra,

 • možnosť získania pasívneho príjmu (v krátkej dobe v pomere ku klasickému podnikaniu),

 • možnosť budovať podnikanie vo viacerých krajinách sveta,

 • prepracovaný vzdelávací systém, ktorý vás naučí, ako vybudovať vaše podnikanie,

 • atraktívny systém odmeňovania a bonusov.

 •  

História MLM, čo to vlastne je a ako funguje.

 

Pár slov na záver

Network marketing je legálny spôsob podnikania, ktorý sa vyučuje aj na vysokých školách ekonomického smeru (napr. VŠE Praha). Asi najhlasitejším propagátorom sieťového marketingu vo svete je Róbert T. Kiyosaky, ktorý napísal aj pár svetoznámych kníh, spomeniem len Bohatý otec, Chudobný otec alebo Sprisahanie Bohatých. Nižšie si môžete pozrieť krátke video o knihe Chudobný otec, Bohatý otec.

Ak MLM funguje správne, tak je to aj etický spôsob podnikania. Niektoré systémy sieťového marketingu však nie je možné nazvať etickými. Sieťový marketing sa často zamieňa s pyramídovými hrami alebo Ponziho schémou/lietadlom, ktoré nie sú ani etické, ani legálne. Preto je nutné overiť si niekoľko základných bodov, ktoré ukážu, či ide o legálny a etický systém, alebo nie. Ak sa chcete dozvedieť, aký je rozdiel medzi MLM a pyramídovou hrou, pozrite si aj sekciu MLM vs Pyramídová hra alebo si môžete prečítať článok Pyramídová schéma, Ponziho schéma.

 

Sieťový marketing je podnikanie. Nie je to zamestnanie. Znamená to, že na začiatok to chce od vás investíciu – peňazí, času, pozornosti. Nikto vám nedá istotu, že sa vám investícia zhodnotí. Taký je svet podnikania. Veru, nie je to až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak chcete uspieť, musíte dodržiavať tieto 4 základné body:

 • trpezlivosť!

 • pracovať!

 • učiť sa, učiť sa, učiť sa!

 • radiť, pomáhať, motivovať!

 

Ak si myslíte, že tieto vlastnosti nemáte, alebo hľadáte istotu, rýchle zisky alebo len zárobok za prácu, potom multi level marketing nie je pre vás!

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam. 

Ak už máte so sieťovým marketingom nejaké skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: MLM - vaša cesta

Možnosť pre ženy a dievčatá ...

Ondrej | 14.04.2021


Pekný deň ...

Žiaľ kvôli Covidu po celej republike veľmi veľa ľudí stratil
prácu, a ocitol sa veľmi ťažkej finančnej kríze.
Každý mesiac nám chodia do schránok rôzne šeky:
poplatok za plyn, elektrinu, vodu, káblovú televíziu
či telefón.
Nezaplatili ste načas účet ?
Rýchlo vás odpoja .

Bez peňazí je veľmi ťažký život, no keď ešte sú aj deti.
A preto veľa ľudí nadmerne sa zadlží, a z toho už
nie je východisko.
Už má na krku Exekútora a ľahko sa môže dostať
na ulicu....

Možnosť pre ženy a dievčatá hlavne z týchto okresoch
vek nerozhoduje: D. Streda, Galanta, Šaľa, Nové Zámky,
Komárno, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec,
Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava.
Pre informáciu píš na e-mail: dipont58@email.cz

Veď za informáciu nič nedáš.

Nové super MLM Perfektné spravené

Róbert | 09.08.2017
Na náš trh prišlo nové exkluzívne mlm. Ocenené aj Network singapur awards. Celosvetová firma
Konečne niečo nové a funkčné.
Veľmi rýchlo sa začína šíriť avšak je to na cvk a cz úplne nové.
Kto začne teraz má vyhraté.

Re:Nové super MLM Perfektné spravené

julia | 08.11.2020
prosim blizsie info sofuliatko1@gmail.com

Farmasi MLM- Novinka na Slovensku

Monika | 30.12.2016
Ste cieľavedomý,podnikavý,máte obchodného ducha? Máte skúsenosti s katalógovým predajom ako napr.Avon,Oriflame? Baví Vás práca z ľudmi a kozmetikou?Chcete si privyrobiť pár eur navyše alebo mať pravidelný mesačný príjem? Ponúkame spoluprácu v novej kozmetickej firme Farmasi,ktorá pôsobí na trhu 66 rokov.Na Slovensku je to úplná novinka a produkty sú pre každého veľmi cenovo dostupné. Systém na Slovensku bol spustený od 1.10.2016.Sme len na začiatku a preto je to veľká príležitosť, ako si vybudovať pasívny prijem už na začiatku. Od 1.1.2017 firma vstupuje aj na Český trh, takže kolegovia z Čiech radi Vás uvítame vo Farmasi tíme .Sme jeden tím 100% podpora. Každého nového člena si zaškolíme.Pracujeme s produktami dennodennej spotreby , ako sú BIO kozmetické produkty, parfumy, dekoratívna kozmetika, ekologické čistiace prostriedky,rada liečivej kozmetiky ,atď. Pracujeme hlavne formou katalógu a PC.

Re:Farmasi MLM- Novinka na Slovensku

Mária | 11.01.2017
Dobrý deň, prosím o zverejnenie kvality týchto lacných produktov - neuškoda, ale ani nepomôžu. Nie som zástancom drahej luxusnej kozmetiky, ale čo to už môže byť , aký obsah tých účinných látok za takú cenu, z ktorej 200% ide na provizie.

Aplikácia do tabletu zadarmo - skenovanie zdravotného stavu

Peter P. | 24.10.2016
Nová technológia v zdravotníctve - získajte aj vy aplikáciu do tabletu ZADARMO !!! / inak stojí 4000 eur /, ktorá umožňuje kompletnú diagnostiku zdravotného tavu a podľa výsledkov skenovania /zdravotného problému / presne doporučí konkrétny výživový doplnok. Ide o projekt, kde hlavnou súčasťou je lekársky prístroj, ktorý okrem diagnostiky v ďalšom procese zdravotný problém terapeuticky rieši !! Hľadáme ľudí hlavne so skúsenosťami v MLM, schopných komunikovať aj s lekármi a v lekárskom prostredí.

Re:Aplikácia do tabletu zadarmo - skenovanie zdravotného stavu

R | 21.04.2021
Môžem poprosiť viac informácii o tejto aplikácii ak je to ešte aktuálne?

Executive team

Peter P. | 04.07.2016
Chcete byť aj vy súčasťou Executive Team. Slovenský projekt, ktorý je dokonalý. Žiadny tovar, ani finančníctvo !! .

:)

Matúš | 09.06.2016
Zdravím, kto by mal záujem o na Slovensku NOVÚ firmu sieťového marketingu, ktorú je možné ovládať z akéhokoľvek miesta na svete len cez svoj mobilný telefón s TOP kompenzačným plánom a pritom nebyť zameraný na predaj produktov ako bežné MLM určite sa ozvite :)

Seriozna práca

Csaba | 05.06.2016
Ponúkam spoluprácu. Jedná sa o predaj a propagáciu produktov.
Produkty nájdete na www.slovensko.emmi-club.de. Ak by ste mali záujem o spoluprácu kontaktujte ma prosím pošlem info.

Biznis pre každého

Super biznis | 22.05.2016
Pracujem v MLM už dlhšiu dobu. Zaoberám sa mlm vo viacerých firmách a aj vo vlastnej.

Len jedno. mlm je superbiznis pre ludí čo nemajú ako začať podnikať. Pretože tu pomali začínajú a učia sa.

Róbert.

Re:Biznis pre každého

Zoltán J. | 06.08.2016
Zdravím,mohol by som info dostať?
Ďakujem.

Re:Biznis pre každého

Severin | 22.10.2016
Robil som este v 90tych rokoch tri roky herbalife, chcel by som sa do MLM vratit, poradis, co je momentalne perspektivne a nevyzaduje velke investicie ?

Re:Re:Biznis pre každého

Pištík | 28.10.2016
zadaj prosím email kontakt,pokúsim sa poradiť.Ď.

Re:Re:Biznis pre každého

michal | 26.01.2017
zdravim, ak si robil MLM, a mas skusenosti je to tvoja velka vyhoda. A ak ta zaujima minimalny vklad s moznou navratu uz aj v prvom mesiaci, (nieje podmienka), a zisk krasneho pasivneho prijmu, ziadny predaj a ani financnictvo, mozme si sadnut a prebrat moznosti a prilezitost. s pozdravom Michal.

Re:Re:Biznis pre každého

Maria H. | 21.10.2017
priniesla som nový mlm systém na slovensko a potrebujem človeka čo vie čo má robiť je to super bez rizika a investícií a hned sa možte podla šikovnosti vypracovať.Samozrejme pomôžem Ak máte záujem byť medzi prvými .

Re:Re:Biznis pre každého

Peter | 09.10.2020
Ahoj, ja robím MLM pre spol SWG, pre viac info kontaktuj ma
na peter.maly@zoznam.sk alebo 0918 720990

Re:Biznis pre každého

julia | 08.11.2020
Ahoj poradis co v ktorom mlm sa oplati robit?mic mi to nejde ,sofuliatko1@gmail.com

fashion biznis

Judith | 09.05.2016
Ponukam moznost vytvorit si prijem s rozbiehajcou sa firmou v oblasti modneho priemyslu. Spolocnost slubuje revoluci v MLM podnikani, zaujimave online nastroje, a 7 bodovy kompenzacny plan. info:

nezávislý komentár

patrik | 26.04.2016
Zdravim vás, som študentom a zaujímalo by ma či má niekto s prítomných skúsenosti s http://www.podnikejzdomova.cz/ čiže s podnikaním z domova predaj produktov Herbalife za pomoci využitia network marketingu. Za všetky Vaše poznatky Vám vopred ďakujem.

Re:nezávislý komentár

Igor | 13.05.2016
Pozdravujem no neviem si nič lepsie predstavit ako Kairos technologi.zapnes pocitac na 10 hodin denne a mas kazdodenny prijem .Ziadne MLM ani nic kde treba predavat. NIc.Zapnes a prenajmes cast disku a zarobis

Re:nezávislý komentár

Csaba | 05.06.2016
Ja konkrétne som používal produkty Herbalife a bol som spokojný. Ja by som ti ale ponúkol spoluprácu ktorá je zaujímavá pre každého. Pozri sa na www.slovensko.emmi-club.de a presvedč sa.

Nový slovenský, originálny projekt

Peter P. | 21.04.2016
Naozaj niečo nové, originálne, jedinečné. Vzniklo to na Slovensku a teraz to pôjde do sveta !! Čiže úplne opačne, ako sme na to zvyknutí. Nejde o žiadny nákup a predaj tovaru, ani o finančníctvo. Registrácia je možná za 15, 60 alebo 200 eur, ale sú aj iné možnosti. Sú tu 4 druhy opakujúcich sa príjmov a možnosť dospieť k pravidelným, nepretržitým týždenným províziam !! Vážnym záujemcom pošlem podrobné informácie.

Mlm Je super biznis

Róbert | 10.01.2016
Pracujem v MLM už dlhšiu dobu. Zaoberám sa mlm vo viacerých firmách a aj vo vlastnej.


Len jedno. mlm je superbiznis pre ludí čo nemajú ako začať podnikať. Pretože tu pomali začínajú a učia sa.

Róbert.

Seriozny projekt

Judith | 18.12.2015
Ponukam moznost vytvorit si seriozny,opakovany prijem prostrednictvom kvalitnych online nastrojov, v spolupraci s medzinarodne posobiacou firmou,ktora ma kvalitne produkty dennej potreby s pristupnou cenou. bez zbytocnych pociatocnych investicii. moznost vytvorit si prijem aj v zahranici.

Stovky kontaktů pro Vaše mlm

Tomas | 19.11.2015
Ahoj,

pokud hledáte kontakty pro mlm, mrkněte na www.mlmlide.cz

Najdete zde stovky kontaktů na lidi, kteří se zajímají o mlm byznys..

Startuje jedinecny projekt-obrovska prilezitost.

brano | 11.10.2015

Dobry den.
Chcem Vam ponuknut unikatny projekt v MLM, ktory je vhodny pre ludi so strukturou, ale aj pre zaciatocnikov. Projekt sa vytvaral 2 roky a este len startuje. Nejedna sa o ziadny predaj vyrobkov, poistovnictvo, vernostne programy a pod...
Je to zameranie na denno-dennu potrebu a vyuzitelnost je obrovska.
Moze vhodne doplnit vyuzitie Vasich moznosti v spojeni s inym MLM.
Moznost sirenia v zahranici je velmi vitana.
Ohodnotenie je velmi lukrativne !!!
Pokial mate moznosti a zaujem posobit v MLM projekte, ktory je vynimocny, kontaktujte ma.


brano


Cestuj a zarábaj

Pavel M. | 10.10.2015
Ahojte,

Všetci čo máte radi cestovanie a chceli by ste popritom aj podnikať tak je tu skvelá šanca začať.Príd sa pozrieť na moju stránku www.cestujazarabaj.sk a zisti viac.Teším sa na teba.

S pozdravom Pavel M.

POnúkam zárobok šikovným ľuďom prostredníctvom firmy GDI

Dávid F. | 07.10.2015
Ak máte chuť pracovať pár hodín denne a radi sa naučíte niečo nové. ide o fajn príležitosť na vybudovanie si pasívneho príjmu.

Hladam

Matúš | 15.08.2015
Ahojte, v MLM som ešte nikdy nepodnikal ale chcem začať. AK by mi niekto pomohol a naučil niečo ako v tom si poradiť by som to ocenil.

Re:Hladam

Záujem | 21.10.2017
Mám novu firmu na Slovensku .Parfémy cena 11 eur super kvalita bez rizika a investicií.

už som si myslel

jazz | 07.08.2015
že toto pyramídové šialenstvo sa z našej krajiny dávno vytratilo...
ale ako vidím, naivných ľudí je u nás stále dosť...

Re:už som si myslel

Marian | 11.08.2015
odporucam nastudovat si nieco o rozdieloch medzi MLM priamom predaji a pyramidou- kde vlozite tisice a cakate, ze vam niekto da zisk 30%... inak prosim, reci takeho typu su smiesne...

MLM Forever

Marek B. | 05.08.2015
Zdravím. Pracoval som v zamestnaní vo vedúcej pozícii 5 rokov a okrem každodenného stresu mi to nič neprinieslo. V tomto biznise som dva roky. Pre firmu FLP som sa rozhodol spomedzi 10 firiem, ktoré som si preštudoval. Veľmi sa mi páčil nenásilný ale na druhej strane veľmi dobre ohodnotený marketingový plán. To, že sa nepadá z pozícii a tým pádom nie som pod tlakom sa mi veľmi páčilo. Portfólio produktov je také, čo ľudia používajú denno denne a na prírodnej báze. Ak niekoho zaujíma ako sa dostať na niekoľko násobne vyšší príjem ako v zamestnaní, rád to ukážem na vlastnom príklade.

Příležitost

Kristýna | 20.07.2015
Dobrý den,

zdravím! Pracuji se dvěma firmami, FM Group a dále se zančkou HIMALYO. Pokud by měl někdo zájem o voňavou práci s parfémy, kosmetikou, čaji a kávou Aurile, stačí se ozvat. HIMALYO je MLM, ktré bude nově i na SLovensku. Nyní se řeší už jen měna - brzy bude možnost pltaby v Eurech, pak se to rozjede ve velkém, již nyní se ale dají vydělávat koruny a být tím, kdo u Vás začne. Distribuce kvalitní Goji na Slovensko je již možná a kdo dřív přijde... Pokud budete mít zájem o cokoliv, jsem k dispozici!

Spolupráca

ekibeki | 14.04.2015
Ahojte, zaujímavá MLM príležitosť, revolučný distribučný systém s využitím najmodernejších technológií, NOVINKA v Európe,sme prví, program Jazdite autom svojich snov
Hľadáme spolupracovníkov, ktorí majú vytrvalosť, ciele a sú flexibilní, nezávisle od veku. Šanca je daná, je to na tebe.

Worldventures

vlado | 01.04.2015
Zdravím priaznivcov MLM, nové práve rozbiehajuce sa mlm na SLovensko no s 27 rocnou tradiciou vo svete mas sancu byt na zaciatku. Jedna sa o cestovanie v najvacsom cestovatelskom klube na svete, odmeny su naozaj neskutocne. znama dosiahla pasivny prijem uz za 3 tyzdne prace.

Multilevel Marketing a burza

Robo | 30.03.2015
Multilevel Marketing a burza

Dobry den robime seriozne na burze vyše 10 rokov
sme spoločnost a skupina obchodnikov
Máme vlastný portál a edukatívne materialy kapitoly
video zvuk dokumenty pre záujemcov našich klientov zdarma

Naša ponuka

ak zozeniete niekoho kto investuje a bude obchodovat kopirovaním 500 eur
z kazdeho dostavas mesacne 20 eur dokedy bude účet aktívny a bude sa na nom obchodovat.

Ak si aj sam na svoj účet vložil 500 eur zislavas mesacne s kazdeho 30 Eur tj o 10 eur mesačne viac.
Ak vložíš sám až neskor získavaš viac s nových obchodníkov.
samozrejme + tvoj podiel na zisku s kopirovanzch obchodov na tvoj ucet s tvojho vlastneho účtu ak si vložil aj sám.

Re:Multilevel Marketing a burza

Admin | 08.04.2015
Mrzí ma to ale affiliate linky mažem.

mlm

michal | 04.03.2015
Prepacte mi asi ma tu vsetci zozeru co tu teraz napisem.
Mal som v rukach desiatky faktur kozmetiky a doplnkovej vyzivy.aj beznych firiem a aj MLM.a ten obrazok hore- suhlasim ze z vyrobnych 3,- je vysledna cena casto 8- aj ked poznam firmy co z vyrobnej ceny 3-, a cez siet velko a maloobchodu je vysledna cena 5,-ale u MLM co bol dovoz 3,- bola cena v katalogu aj 42,- ak sa niekto vyznate v zlozeni vyrobkov skuste si ich porovnat s podobnymi vyrobkami a nepocuvajte prosim na skoleni ake su to vynimocne vyrobky,najlepsie na svete a pod.to vam tam hovoria psychologmi vyskoleni ludia.keby som tam asi aj ja by som pozeral s otvorenymi ustami a asi by som sa zaregiztroval.aj ked skorej nie. Preco myslite ze Mlm je taky vynosny zdroj prijmu- lebo konecny zakaznik neuveritelne preplati koncovy vyrobok.preto zarobite vy -vas sponzor -jeho sponzor dovozca-zakladtel firmy do reklamy sa investuje takisto.
Tento moj nazor nieje na zaklade nesympatii k danemu systemu ale mam ho vdaka skusenostiam o ktorych vam na ziadnom skoleni nepovedia.
Dovozne faktury-predajne katalogy -zlozenia vyrobkov.......
A ruku na srdce kolko z vas predajcov ma zivnostensky list-registracnu pokladnu-predavate predsa tovar v hotovosti za ucelom zisku.
Prajem vsetkym vela uspechov v podnikani aj ked ja MLM nemam rad

Re:mlm

tatiana | 14.03.2015
V pohode, je to predsa Vas nazor vychadzajuci zo skusenosti. Neviem sa vyjadrit k tvorbe cien.....
Ale za seba viem povedat, ze produkty ktore mam, ponukam az potom, co som presla obdobim, kedy som ich pouzivala len pre seba, lebo som ich chcela. Moj prvotny zamer nebol vobec predavat. Nakoniec, aj ponukam, aj pomaham. A co viac, moji
zakaznici su spokojni. Ja sa vzdelavam, zaujimam sa o to, aby som im co najviac pomohla odstranit ich problem. Nikomu sa nevnucujem a mam zo toho len dobry pocit.

Re:mlm

tatiana | 14.03.2015
Zijeme vo svete obchodu a s tym neurobime nic.Bud si kupime nieco v predajni a prispejeme obchodnikovi nielen na registracnu pokladnu, ale j najomne atd.Je dobre, ze existuje priamy predaj ako protiklad nepriameho. Dlhe roky som mu velmi nerozumela a nechcela som ho pochopit. Vnimala som ho ako nasilnu a neprijemnu cinnost, ktorou otravujete inych.
Ale toto si uz davno nemyslim.
Samozrejme, vyrobky su rozne urovnou ich kvality. Co je vysoko kvalitne pre jedneho, iny sa s tym nemusi stotoznit. Ale to uz je o tom, aku kredibilitu ma firma na trhu. Na Internete uz dnes nie je problem si zistit renome firmy, skusenosti znamych atd....

Re:mlm

tatiana | 15.03.2015
Prečo práve MLM? Opravte ma, ak pisem nespravne:
Podnikajme. Kúpme si frančízu za desiatky tisíc eur-ak sa odvážime to risknúť./ Alebo aj nie / Asi na úver, či? .... Pustime sa do toho s nadšením, rozvahou a odhodlaním.
Otvorme si reštauráciu, butik, obchod, čokoľvek, zasypme sa skladovými zásobami, riešme odvody, zamestnancov, pohľadávky, kontroly,atď.... môžte pokračovať, pridajte sa.....svojimi názormi.....

Jeunesse Global

hilda | 21.02.2015
MLM 21. storočia doporučujem .Info najdete tu www.hilda.peja.tv

MLM

Lukas | 19.02.2015
Dobrý deň pokiaľ hľadáte prácu popri práci, štúdiu, deťoch alebo ste nezamestnaný, ponúkam vám prácu, ktorá funguje na princípe MLM. Korektné jednanie, žiadny podraz. Nesnívaj svoj sen, ale začni ho realizovať.
S pozdravom Lukáš

Jeunesse global

Johny | 15.02.2015
-najrýchlejšie rastúca spoločnosť ekonomiky v USA
-najrýchlejšie dosiahnutý obrat 1/4 miliardy dolárov
-najmladšia spoločnosť vo viac ako 100 krajinách sveta
-patentová technológia kmeňových buniek

...toto všetko v Jeunesse global,
bližšie info: www.chovanec.pleja.tv

https://www.youtube.com/watch?v=XEWlu2VWgCw

MLM sluzby.

Fredi | 11.02.2015
stretol sa niekdo MLM v sluzbách? (masáz, kadernik,...)

Práca Avon Lady

Linda | 01.02.2015
Ak by chcel niekto prácu Avon Lady viac informacii najdete tu:
www.praca-avon-lady.sk

nový život

tatiana | 01.02.2015
Dobrý večer
Som nadšená, že som natrafila na stránku, kde sa pozitívne hovorí o MLM.....obdivujem ľudí, ktorí sa nevzdávajú a chcú zmeniť veci k lepšiemu...
Hľadám si ľudí do tímu, ktorí budú nadšení pre túto prácu .
Osobne som po svojej 50.ke a začínam na novo:)

nový život

tatiana | 31.01.2015
Dobrý večer
Som nadšená, že som natrafila na stránku, kde sa pozitívne hovorí o MLM.....
Hľadám si ľudí do tímu, ktorí budú nadšení pre túto prácu .
Osobne som po svojej 50.ke a začínam na novo:)
Pridajte sa :)

Komentár

Blanka | 15.01.2015
Podľa mojich skúseností sa dá pekne zarobiť aj v MLM.
Ale nečakajte, že to bude bez práce.
Akú aktivitu vyviniete - taký zárobok budete mať.
Myslite na to že: Jediný človek, ktorý môže zmeniť tvoj život k lepšiemu... si TY.
Viac informácií o fungujúcom zárobku z domu s minimálnou investíciou:

MLM-skvelá príležitosť na podnikanie

Michaela D. | 26.12.2014
Začala som v lete 2014 s MLM vo firme Herbalife,všetko perfektne prepracované aj s projektom Podnikanie z domu, odporúčam každému. Tajomstvo úspechu je presne v tom, čo je uvedené v závere tohto článku:

1.)trpezlivosť!

2.)pracovať!

3.)učiť sa, učiť sa, učiť sa!

4.)radiť, pomáhať, motivovať!

gd

Patrik | 20.11.2014
Hľadám niekoho na zaradenie :)

možnosť

Tomáš | 12.11.2014
Dobrý deň
Ak má niekto záujem spolupracovať s firmou Amway a nemá s kým tak nech sa mi ozve.

Nový Affiliate Marketing na Slovensku

YPR | 30.10.2014
Ak máte záujem dozvedieť sa alebo sa rovno aj pripojiť k novému affiliate marketingu na Slovensku napíšte.

moje podnikanie v MLM

Patrícia | 19.09.2014
Dobrý deň, náhodne som objavila túto stránku a takisto chcem nielen pochváliť ale aj poďakovať za informácie, ktoré píšete o MLM. Nakoľko pracujem v spoločnosti, kde ma práve oslovil MLM a je to podnikanie v ktorom som sa našla, tak určite odporúčam, ak chce niekto začať podnikať, aby si vybral práve podnikanie v MLM tak je to výborná príležitosť, dôležité je už len si vybrať tú správnu spoločnosť. Toto podnikanie vám dá obrovské skúsenosti, výborné vzdelanie, nové kontakty a získate veľa času a priestoru pre vás a váš život. Ja pracujem pre Oriflame, no mám veľké šťastie, že patrím do tímu obchodnej skupiny, ktorá má systém ako toto podnikanie robiť a sme úspešný tím na Slovensku a máme stabilné zárobky. Ja určite odporúčam túto firmu pre príležitosť a výrobky, ktoré sú naozaj kvalitné a novinkou sú wellness výrobky, ktoré ponúkajú nový sme rastu obchodu a pozícii v Oriflame. Nejdem sa tu porovnávať s inými firmami, pretože nevidím do hĺbky marketingu týchto spoločností a pre to si vážim každého prácu v MLM aj v iných spoločnostiach. Píšem tu preto, ak by chcel niekto vedieť viac o mojom podnikaní a skúsenosťami s firmou Oriflame.

pochvala

Eva | 26.07.2014
Ešte by som dodala, že sa mi naozaj veľmi páči Vaša stránka,..je naozaj poučná :-) gratulujem Vám..a prajem veľa úspechov

Re:pochvala

Admin | 04.08.2014
Ďakujem.
Nech sa aj vám darí

Rain Soul a DXN

Eva | 26.07.2014
Ja pracujem s produktami Rain Soul (tu je hybridný binár - a to je výhoda fimy, lebo sa dá povedať, že tu každý pomáha každému) a DXN - tu je síce klasický mlm, ale registračný poplatok je iba 19,20 - za čo distribútor dostane funkčnú internetovú stránku, kde ho aj učíme ako pracovať pomocou internetu a využívať online marketing. Ja som s oboma firmami veľmi spokojná.

prilezitost

marek | 23.03.2014
dobry den pokial hladate pracu popri praci studiu,detoch alebo ste nezamestnany ponukam vam prilezitost.jedna sa o americku spolocnost ktora je na trhu 8 rokov .ide o serioznu spolocnost aj pracu,nakolko poznam dost ludi ktory boli v zlej fin.situacii a vdaka tejto praci sa im dari. pozrite si www.pleja.tv kde najdete vsetky informacie a tiez moje kontakty

ponuka práce záujemcom a kvalitný mlm

Pavol B. | 16.01.2014
Dobrý deň.
Hľadám obchodných partnerov a manažérov z okr.Košice, Prešov na HPP aj VPP (aj popri vysokej škole, práci, MD) na sprostredkovanie a distribúciu spotrebného tovaru, zákaznícky servis alebo možnosť zastávať riadiace pozície v tejto oblasti.
Ponúkam:
- transparentný a seriózny prístup
- dlhodobý, pravidelný, rastúci príjem
- flexibilnú pracovnú dobu
- služobné auto
- efektívne vzdelávanie zadarmo

Amway je top

František S. | 29.10.2013
Dobrý večer chcel som len podotknúť že firma Amway má tradíciu 54 rokov v oblasti priameho predaja. Je to svetová jednička, ale hlavný je školiaci systém, tak ak by niekto hľadal správnu MLM záleží na tradícií, kvalite produktov, ale hlavne na školiacom systéme a to je to, prečo je Amway top a líder v oblasti. Čo sa týka toho ktorý si vybrať tak položím otázku. Chcem podnikať s niekym čo má obrat 2-3 miliardy, alebo s niekym kto má 12 miliárd dolárov obrat ? S niekym čo určuje smer, alebo s niekym čo napodobňuje? S niekym kto musí predávať,alebo aby to fungovalo na Nútených výdajoch? Ja som si osobne vybral Amway a neskutočne som prekvapený čo som sa dokázal naučiť počas jediného roka viac ako osem rokov v inom podnikaní, a samozrejme som to využil aj v ňom a preto je potrebný školiaci systém!! Keď som začínal mal som veľa kamarátov vo veľa MLM, mal som čo popozerať a tak som mal s čím porovnať! A čo ma dostalo bola hlavne korektnosť firmy v tom že máte na všetko 100% záruku vrátenia peňazí, bez udania dôvodu!! Keď Vám biznis nepôjde,tak vrátite licenciu a hotovo vrátia vám peniaze !!!! Pozor nato lebo veľa firiem na trhu klame aj s najvyššími odmenami, no tak túto informáciu nech Vám ukážu, Je to zavádzanie, pretože je svetovo známe že vyššie odmeny nemá žiadna iná firma na svete ako Amway, tak isto ako jediná kúpila ostrovný rezort v karibiku Peter Island pre svojich distribútorov :-) Môj názor, a osobná skúsenosť, a tá je na nezaplatenie :-)

Re:Amway je top

zuzulik | 15.11.2014
ďakujem za vzpruhu pretože aj ja som začala s touto firmou s verím že mi dokáže splniť moje sny

niekoľko otázok na vládu SR a tzv. podnikateľov

TONO | 28.10.2013
- koľko na daniach zaplatili napr. v roku 2012 MLM predajci / podnikatelia/ tovarov ,
- aké pokladne používajú keď tovar donesú konečnému spotrebiteľovi
-prečo štátna inšpekcia nevykoná rozbor a porovnanie výrobkov aby chránila naších občanov
-prečo štát pokiaľ nechce poprípade sa vyhovorí že nemôže nič vykonať nešíri aspoň osvetu, že z čoho budú mať zaplatenú zdravotnú starostlivosť, dôchod a pod. všei občania keď eurá pôjdu mimi SR
- prečo hlavne u armáty máme veľa distribútorov firmy ? LM a nech nehovoria nadriadení že o tom nevedia keď ich podriadení chodia na autách označených touto firmou

odpoveď si môžeš nájsť aj sám registruj sa a všetko sa dozvieš :-)

František S. | 29.10.2013
na Vašu otázku každý jeden predajca ktorý sa školí v správnom MLM systéme by mal dodržovať všetky nariadenia a mal by mať určitý etický kódex, čiže keď predáva tak má registračku keď si nakupuje do domácnosti tak ju mať nemusí pretože je to osobná spotreba. Čo sa týka vyplácania daní tak človek ktorý si spraví podnikanie na licenciu tak platí aj dane, keby to tak nefungovalo neboj sa štát by takýchto malých podnikateľov už dávno prenasledoval, a nedal im pokoja. Ak človek uspeje v MLM tak môže upustiť miesto v inej firme pre ďalšieho čo čaká na prácu :-) no jasné že inšpekcia to nemôže zakázať, lebo je to na takej úrovni kvality, že ostatné produkty s bežných obchodov by niekolko krát prekročili hranicu tolerancie a o tom sú patenty, a nie chemické prostriedky z reklám :-) Prečo u armády je veľa distribútorov to teda neviem, ale ďakujem za radu pôjdem a oslovím ich, pomôžeme si navzájom! Ale viem prečo tam vstupujú iný ľudia zo všetkých odvetví čo nás len môžu napadnúť, asi preto že pochopili že musia začať niečo robiť, a nie sú tak naivný a hlúpy aby verili dôchodkovému systému, ktorý kolabuje nikto to nevidí a všetci sa tvárime že sa nás to netýka! Že štát sa postará o naše nemecké dôchodky, pri udržovaní krízových bariér napr. Grécko :-) No divím sa že Vážne robia niečo navyše čo im nestačí 200 eurový dôchodok ? hi hi tak sa treba opýtať sám seba je možné že to vidím z niakej zlej strany minca ich má dve :-)

Re:odpoveď si môžeš nájsť aj sám registruj sa a všetko sa dozvieš :-)

s | 19.09.2015
sd

MLM a ako zarobiť?

Martin | 19.09.2013
Celkom slušný článok,... trochu štatistiky… 90% firiem skrachuje do 5 rokov, a 3-5% MLM podnikateľov je úspešných. Čísla sa ale menia zo sekundy na sekundu, takže v tom nemá nikdy nikto pravdu. Dá sa spraviť len odhad. Ja sa MLM Venujem už 5 rokov. Nie som nejako extrémne úspešný, ale zarábam od 600 do 800, niekedy aj 900 € mesačne, pasívnym príjmom. Nie je to v MLM spoločnosti ani v produktoch. Prešiel som http://www.mlmnetworker.sk tréningom a naučil som sa zarábať aj bez toho aby som predal nejaký MLM produkt alebo niekoho pod seba zaregistroval. Človek sa musí stále vzdelávať, preštudoval som veľa webstránok a prečítal veľa kníh, hlavne od pána Kiyosakiho. Človek, ktorý je bohatý nemá doma obrovský televízor (možno aj ten) ale má knižnicu plnú akýchkoľvek kníh. Podľa mňa dokáže v MLM zarobiť ktokoľvek. Ja som niekoľko tisíci zaregistrovaný v poradí a dokážem si zarobiť oveľa viac, ako človek, ktorý je v MLM zaregistrovaný ako 300 v poradí. Je to hlavne otázka času a vedomostí. S pozdravom Martin.

Re:MLM a ako zarobiť?

Tomi | 13.01.2014
Ako potom zarábaš tých 600 až 800 eur??

Re:MLM a ako zarobiť?

Anna | 21.08.2014
Prajem pekný deň,poviete aj viac informácií k Vašim zárobkom,alebo to nie je možné?.Ďakujem

mlm

Andrea | 06.09.2013
Dobrý deň, chcem Vám pochváliť vašu stránku, aj keď nehľadám nijakú spoluprácu, páčia sa mi objektívne informácie. Dlhodobo a úspešne spolupracujem s firmou Amway, a som veľmi rada že takéto stránky existujú. Želám Vám veľa úspechov vo vašom vlastnom podnikaní.

Re:mlm

Admin | 12.09.2013
Dobrý deň

Ďakujem a rovnako prajem aj ja vám nech sa vam darí u spoločnosti Amway.

OG

JakubS. | 15.07.2013
zdravim, rozbiehame na Slovensku OrganoGold, kto nevie, produkt je hlavne kava s reishi, cize perspektivny produkt.

MLM

katarina | 16.05.2013
Ahojte, MLM je praca ako kazda ina...a ked sa pozrieme okolo seba MLM je skoro vsade, len si to neuvedomujeme...
informovat sa nestoji nic a rozhodnut sa musi kazdy sam:-)

JEUNESSE

VIKINKO | 29.04.2013
Pozna prosim niekto ich system odmenovania?Prosim niekoho aby mi polopate vysvetlil rozdiel medzi odmenovanim v MLM a binarnym systemom odmenovania.Velmi velmi dakujem .

Re:JEUNESSE

;) | 31.05.2013
rozdiel je v bodoch a aktivite , ty ked maš pod sebou napriklad jedneho 21%tneho a nikoho ineho tak nemaš z neho žiadny prijem , ak by si mal ty osobnych 200bodov a len tu 21%tnu liniu tak by si z nej mal len par centov alebo eur ,proste aku aktiitu maš taky si bohaty , ked maš rozdiel 4000borov od inych linii tak maš z tej 21%tnej linie pasivny prijem živy dochodok 4% z celej siete , potrebuješ mať rozdiely nestači ti len registrovat a nechať tak ale musiš tych ludi naučiť ako robiť obraty , ked maš napriklad dve 21%tne linie tak od každej maš rozdiel vyšši než 400bodov a mal by si mať dva 4%ctne žive dochodky :)

Re:JEUNESSE

Stefane | 06.02.2014
Ahoj Vikinko,
MLM je sice skvela préežitosť, ale tak ako aj v inom obore aj tam treba dávať pozor na všelijaké bočné akoby som sa vyjadril prešlapy alebo zatajovania. Z tohto dôvodu je naozaj dobre si preštudovať podrobne a porovnať marketingové plány. Môj skúsený kamarát tvrdil, Ak plán nepochopíš za 5 minút , nechaj tak a najdi si niečo prehľadné. To isté viem navrhovať.Netráp sa tým.

mailGuru

Lenka | 22.04.2013
Dobrý deň, neviete mi prosím Vás poradiť ako mám zmazať účet ma mailGuru.? Dakujem

Re:mailGuru

Admin | 24.04.2013
Dobrý deň.
To asi nepôjde. Jednoducho ignorujte ich emaily a rovno ich mažte z pošty...

nezávislý komentár

Barbora M. | 12.02.2013
Som študentkou, ktorá hľadá vhodnú prácu popri štúdiu. Už nejaký čas pracujem pre spoločnosť AVON ako AL, ale zatiaľ som to brala len ako spôsob ako si vďaka objednávkam preplatiť vlastnú kozmetiku, možno zarobiť mesačne okolo 20€. Vďaka tomuto článku som si uvedomila, že by som mohla touto eormou aj reálne zarábať a kariérne postupovať, nebyť len priemerná AL. Ďalej musím s ľútosťou priznať, že som sa pred pár dňami zaregistrovala do portálu Mailguru a okamžite si chcem zmazať konto. Veľmi užitočný článok ma pomohol usmerniť. Veľmi srdečne ďakujem. Mohla by som sa ale spýtať na názvy spoločností, okrem AVONU a ORIFLAMU, v ktorých by som sa mohla formou MLM zamestnať? Vopred ďakujem.

Re:nezávislý komentár

Admin | 12.02.2013
Teší ma že sa vám páči tento článok a že som vám "otvoril oči" čo sa týka MailGuru. Práve preto som ten článok napísal, aby sa ľudia prebrali a neboli taký naivný, že im niekto dá 200 eur za klikanie na neexistujúce reklamy...
Čo sa týka MLM existuje vcelku dosť serióznych spoločností aj na Slovensku či Česku stačí len pohľadať a vybrať si. Asi najznámejšia je AMWAY, ktorá funguje vo svete už vyše 30 rokov. Lyoness, Organo Gold, Sevent Point2, Iwowwe, Tiande a iné. Závisi od toho aký produkt preferujete. V blízkej dobe chcem napísať nejaký článok o napreferovanejších MLM projektoch v SR a ČR tak si tam možno niečo vyberete.

Re:nezávislý komentár

Katarína | 01.03.2013
Ahoj! Práve rozbiehame nový MLM obchod. Hľadáme do týmu mladých, skúsených leadrov. Sme vo fáze budovania základnej siete. Zaujímavá kariéra a peniaze.

Re:nezávislý komentár

Sebestova M. | 10.05.2013
Ja pracujem s americkou MLM FFI je to binárny system odmenovania . Nosný produkt je MPg - biokatalyzátor ktorý je riadne patentovaný a táto technologia je ocenená nobelovou cenou a to už hovorí samo za seba. Táto technológia spôsobuje zníženie spotreby pohonných hmôt o 10-30% a zníženie emisí o 80%!!!!!
Ak má niekto záujem o viac informácií o príležitosti v tomto biznise viac info na našej stránke.
www.free.pleja.tv

Re:nezávislý komentár

Ivana | 11.05.2013
Dobrý deň,môžem vám ponúknuť prácu,ktorá tiež funguje na princípe MLM.

Re:nezávislý komentár

Martina B. | 11.07.2013
Dobrý den,
mohu Vám nabídnout něco podobného Avonu, jedná se o parfémy a potravinové doplňky Aloe Vera a Colostrum. Žádné nucené objednávky a registrace zdrama bez obnovovacích poplatků. Za jeden prodaný parfém máte 110 Kč. Jedná se o Essens. V případě zájmu ráda vysvětlím podrobnosti -

Re:nezávislý komentár

ElenaC. | 15.07.2013
mnohí možte teraz skúsiť novú možnosť kozmeceutika a nutraceutika www.jeunesseglobal.com Sú tu nové prevratne pantované produkty, najmä serum LUMINESCE, ktorí nahradzuje už botox, laser, plastiku,Všetky okolité trhy, česky, rusky,ukrajinsky,alebo europsky možte využiť..
Nutraceutika sú vhodné pre zdravie,.

Re:nezávislý komentár

Erik | 05.08.2013
Zaleží čo sa ti páči, kozmetika,zdravá výživa ale IT technologia.Ja podnikám v IT firma Talk fusion a som spokojný.

Re:nezávislý komentár

Anna | 23.09.2013
Tiež som to skúšala v niekoľkých MLM systémoch.Veľmi sa mi páči firma ESSENS-jej produkty a tiež marketing. Je šitá pre slovenských a českých zákazníkov a ich peňaženky.Nežiada žiadne registračné poplatky,ani aktivitu.Každý nakupuje výrobky pre svoju potrebu,resp.pre svoju rodinu.Výrobky sú vysoko kvalitné(napr. aloe vera gél-99 % za tretinovú cenu v porovnaní s konkurenciou,ďalšie produkty doplnkov zdravej výživy-dtto.
A tiež má neskutočné parfémy( svetové značky),vysoko kvalitné,mám ich odskúšané...znovu za zlomkové ceny originálov.Pritom ,nielen podľa môjho názoru,kvalitou porazia aj originál.
Doporučujem prácu s touto firmou.
Pekný deň

Re:nezávislý komentár

stanka | 22.10.2013
Dobrý večer
neviem, či je Vaš komentár k MLM ešte stále aktuálny. Viem Vám odporučiť jednu veľmi dobrú MLM spoločnosť.

Re:nezávislý komentár

luky | 16.07.2014
Zdravim ak by mal niekto zaujem o kvalitny MLM tak ,ja pracujem vo firme herbalife a da sa prist na slusne zarobene eura

Pridať nový príspevok

TOPlist
 Hľadáte zamestnancov? Tu môžete vložiť vašu pracovnú ponuku!

Anketa

Máte už nejaké skúsenosti s MLM?

Celkový počet hlasov: 155