Portály mikropráce a mikroslužieb v Slovenskej republike

Na Slovensku pôsobí v súčasnosti niekoľko portálov mikropráce, ktoré ponúkajú možnosť zarobiť si peniaze z pohodlia domova. V tomto článku si postupne predstavíme jeden za druhým. Niektoré sú síce menej známe a často o nich ľudia nič nevedia, no stále fungujú. Predstavujem vám teda ďalšie portály mikropráce a mikroslužieb, ktoré podľa mňa stoja za zmienku.

 

Jaspravim.sk

Podľa môjho názoru bezkonkurenčne najlepší a určite aj najobľúbenejší portál pre mikropracovníkov, ktorý pôsobí na Slovensku. Sám som na tejto stránke aktívny už vyše 5 rokov a nemám dôvod sa sťažovať.

Stránka je prehľadne rozdelená do rôznych kategórií, takže ak nepatríte medzi pokročilých užívateľov PC, nie je to problém. Na jaspravim.sk sa zorientujete pomerne rýchlo.

 

Jaspravim ponúka možnosť privyrobiť si peniaze komukoľvek, kto má dostatok voľného času a hlavne záujem. Je úplne jedno, či ste študent, alebo dôchodca, či ste vyštudovali IT, alebo ste upratovačka. Ak môžete ponúknuť ľuďom niečo, o čo by mohol byť záujem, môžete si celkom slušne privyrobiť.

 

Ak sa o Jaspravim chcete dozvedieť viac, odporúčam prekliknúť sa na tento článok. Dozviete sa v ňom, akým spôsobom to celé funguje, ako prebieha vyplácanie atď.

 

Taskit.sk

Taskit.sk sa pôvodne nazýval tajfun.sk a je to vlastne slovenská verzia českého stovkomatu. Táto stránka sa vám môže zdať povedomá, pretože vyzerá takmer rovnako ako spomínaný český portál, ktorý je jednotkou medzi portálmi zaoberajúcimi sa mikroslužbami a mikroprácou. O stovkomate sa dočítate viac v zozname českých portálov mikropráce

 

Hneď na úvodnej stránke máte k dispozícii veľa okienok, na ktoré môžete kliknúť. Ak máte záujem takzvaný „JOB“ (ako na tejto stránke nazývajú ponuky) kúpiť, potom vám stačí do vyhľadávača v strede zadať, o čo máte záujem, prípadne kategóriu. Ak máte záujem predávať vaše služby, môžete sa zaregistrovať alebo prihlásiť. Výhodou je, že registrovať sa môžete aj cez Facebook. Za veľmi veľkú výhodu považujem možnosť pridať ukážky svojej tvorby do profilu. Takže záujemcovi o vaše služby nemusíte zasielať ukážky práce zvlášť, môže si ich pozrieť pri vašom inzeráte. Takisto je skvelé, že môžete presne zadať kategórie, v ktorých pôsobíte, a tak budú vaše inzeráty prehľadnejšie. 

 

Ukážky mikro prác a mikro služieb na portáli Taskit.sk.

 

Na stránke môžete nájsť aj najlepšie a najvyhľadávanejšie inzeráty, medzi ktorými môže byť aj ten váš, ak budete pracovať svedomito a zákazníci vás dobre ohodnotia.

 

Medzi zaujímavosti tohto portálu patrí aj fakt, že cena za jednotlivé inzeráty sa pohybuje od 5,60 € za službu. Nie menej. Stránka taskit.sk ponúka optimálne a prehľadné riešenie pre všetkých - nielen pre tých, ktorí si chcú zlepšiť svoju finančnú situáciu, ale aj pre kupujúcich, ktorí hľadajú nižšie ceny, a teda možnosť ušetriť nejaké peniaze.

Navštíviť web Marketagent Panel

 

Mikropraca.eu

Logo portálu Mikropraca.eu.

Mikropraca.eu je milým portálom, ktorý vás zaujme nielen svojím vzhľadom. Rozdelenie jednotlivých sekcií sa nápadne podobá portálu jaspravim.sk. Na stránke nájdete tri hlavné okruhy – službyprodukty a práca. Tie majú ešte množstvo podkategórií. Takto sú jednotlivé inzeráty prehľadne rozdelené a návštevníkovi umožňujú rýchlo sa zorientovať. Zaregistrovať sa môžete na www.mikropraca.eu.

 

Microjob.sk

Ak hľadáte prácu, rôzne služby, či mikroprácu, tak ste na správnom mieste. Microjob.sk vám vo vašom hľadaní pomôže. Na stránke nájdete rôzne ponuky nielen na prácu a mikroprácu, ale napríklad aj na ubytovanie, ručnú výrobu, či reality alebo automobily. Zároveň tu môžete uverejňovať svoje inzeráty. Stránka obsahuje množstvo ponúk, ale aj dopytov. Nájdete na nej aj rôzne inzeráty týkajúce sa remesiel či stavebníctva. Takže ak ste napríklad šikovný obkladač alebo hľadáte ako brigádu upratovanie v okolí vášho domova, skúste navštíviť túto stránku. Zaujímavosťou portálu Microjob.sk je služba vyhľadávací agent, vďaka ktorej môžete svoje hľadanie urýchliť. Ide o aplikáciu, ktorá na základe vašich kritérií vyhľadá iba relevantné inzeráty – čiže tie, ktoré vás budú zaujímať. Viac informácií, ako funguje tento portál, sa dozviete na samotnej stránke www.microjob.sk.

Nové ponuky práce na portály Microjob.sk.

Weboit.sk

Jedným z mála známych, a teda aj málo využívaných, portálov je práve weboit.sk. Avšak aj na tejto stránke sa dá nájsť zaujímavá príležitosť, ako si privyrobiť z pohodlia domova. 

 

Portál funguje na princípe, že sú tu vypísané jednotlivé zákazky s presnými popismi požiadaviek. Vy máte možnosť odoslať cenovú ponuku. Potom je už iba na zadávateľovi zákazky, aby si vybral. Následne sa obe strany kontaktujú e-mailom, na ktorý sú im zaslané zmluvy. Obe strany zmluvu podpíšu. Po odovzdaní zákazky firma zašle finančnú odmenu vyhotoviteľovi. Stránka www.weboit.sk si zároveň sama vytvára TOP list uchádzačov na základe ratingu. Nevýhodou je, že na tejto stránke nie je možné zadávať ponuky svojich služieb.

 

Ktomispravi.sk

Ktomispravi.sk predstavuje jednoduchú stránku, ktorá je rozdelená do dvoch hlavných skupín, a to Kto mi spraví a Ja spravím. To znamená, že na nej môžete nájsť ponuky mikropráce a aj zadávať svoje ponuky. Podľa množstva ponúk by som povedal, že stránka www.ktomispravi.sk má svoje najlepšie časy ešte len pred sebou.

 

Pár slov na záver

Ako ste sami mali možnosť vidieť, portálov pre mikroprácu a mikroslužby existuje na Slovensku oveľa viac, ako ste si možno mysleli. Aj napriek tomu, že vyššie uvedené portály existujú a riadne fungujú, musím konštatovať, že v porovnaní s jaspravim.sk výrazne zaostávajú. Až na jednu, dve výnimky. Verím, že môj stručný prehľad vám pomôže nájsť tie správne ponuky. Ako sa hovorí: „komu sa nelení, tomu sa zelení“. Preto neváhajte a skúste sa zaregistrovať aj na týchto portáloch. Veď nikdy neviete, kde sa na vás usmeje šťastie.

 

Tento zoznam rozhodne nie je konečný, postupne tu budú pribúdať ďalšie vznikajúce projekty. Je možné, že som niektoré portály mikropráce a mikroslužby fungujúce na Slovensku pri surfovaní prehliadol, preto ak využívate iný portál, ktorý sa v tomto článku nenachádza, upozornite ma na to, rád ho tu doplním.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s prácou z domu nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Zoznam slovenských portálov mikropráce

ciastocny invalyd

ivan | 26.03.2020
Invalidný dvochpdok

Na slovenku nic moc

Bohuško | 19.11.2016
Na slovenksu je ta konkurencia dost biedna. Mimo jaspravim.sk je to dost slabe.
Mimochodom ten tajfun.sk uz nefunguje. teda funguje ale presmeruje vas na tu cesku stranku stovkomat.cz.

Re:Na slovenku nic moc

Admin | 02.12.2016
Dobre, vďaka za upozornenie.

Pridať nový príspevok

TOPlist
 Hľadáte zamestnancov? Tu môžete vložiť vašu pracovnú ponuku!

Anketa

Ktorý portál je Váš najobľúbenejší?

Taskit (47)
Jaspravim (33)
Mikropraca (14)
Microjob (7)
Weboit (15)

Celkový počet hlasov: 132