Ako zarobiť peniaze na nete? Tu je niekoľko spôsobov

Nemám peniaze a chcel by som si nejaké zarobiť. Ako a kde? Tu je pár spôsobov.

Na internete nájdete nepochybne veľa článkov a rôznych návodov, ako si zaručene zarobiť peniaze online z pohodlia svojho domova. Väčšina z nich však ponúka len všeobecné informácie a rady typu – píšte texty pre weby, staňte sa správcom nejakého e-shopu, fotografujte alebo založte si vlastný web a zarábajte na reklame. Nič praktické, žiadne konkrétne príklady, kde a ako si zarobiť. Istotne ste už čítali desiatky takých článkov?

Tento článok, ktorý práve čítate, je však iný. Pýtate sa v čom? Je iný už len v tom, že tu nájdete konkrétne príklady, t. j. reálne a hlavne overené spoločnosti/webové stránky, ktoré ponúkajú možnosť privyrobiť si prostredníctvom internetu.

Nemusíte sa obávať, nemám na mysli klikanie na reklamy, predaj kozmetiky, MLM či iné pochybné pyramídové systémy. Nič z toho tu nenájdete.

 

V niektorých prípadoch ide len o drobný zárobok pri práci, škole či MD, v iných prípadoch, hlavne ak ste šikovní, si môžete zarobiť viac ako v bežnom zamestnaní. A ak ste veľmi šikovní, mohli by ste sa takouto prácou dokonca živiť.

 

Tento článok som vytvoril na lepšiu orientáciu. Na mojej webovej stránke nájdete, samozrejme, oveľa viac príležitosti, ako si zarobiť online. Do tohto zoznamu som však vybral zopár tých, podľa mňa najzaujímavejších (rozhodne ale odporúčam prečítať si celý môj web). Verím, že sa tu nájde niečo aj pre vás.

 

Odporúčanie: Zoznam sa bude často aktualizovať a rozširovať. Odporúčam vám preto kontrolovať tento článok pravidelne, aby vám náhodou neušla nejaká novinka. Vždy, keď nájdem nejakú zaujímavú a hlavne serióznu príležitosť na zárobok, zverejním ju tu.

 

Jaspravim - zárobok pre šikovných pracantov

Predávaj a nakupuj na Jaspraviim.sk.

Možnosť zaujímavého zárobku nech bývate kdekoľvek. Jaspravim.sk je portál, kde sú každú chvíľu zaujímavé ponuky práce – grafické úpravy na webe, programovanie, doučovanie, fotografovanie, preklady a tvorba textov alebo kontrola pravopisu a podobne.

Hľadáte si prácu ako virtuálna asistentka? Ste šikovní grafici či dizajnéri? Dokážete napísať reklamný slogan alebo pútavý text na spropagovanie výrobkov? Ovládate nejaký jazyk a zvládli by ste prekladať? Možno by ste mohli poskytnúť svoje služby ako administrátor webových stránok alebo programátor?

Tento portál je v takom prípade pre vás zaujímavou možnosťou, ako si zarobiť.

Jaspravim je na trhu prakticky už 8 rokov a je určený nielen firmám a živnostníkom hľadajúcim nových klientov a zákazky, ale aj študentom, dôchodcom, mamičkám na materskej dovolenke alebo zamestnancom, ktorým by prišla vhod brigáda a majú napríklad voľné víkendy alebo večery.

Registrácia je jednoduchá a zaberie so všetkým maximálne niekoľko minút. Zarábať vám umožnia aj zdanlivo obyčajné veci. Stačí, ak ponúknete svoj voľný čas. Tak šup do práce! :-)

 

 Registračný odkaz na stránku jaspravim.sk.

 

Copywriting píšte texty a zarobte si zaujímavé peniaze

Profesionálni textári, korektori a prekladatelia, ale aj záujemcovia o zárobok práve touto formou – angličtina, nemčina aj ruština, ale aj texty s tematikou od bývania, auto-moto, financie až po zdravie.

Tento online systém združuje šikovných textárov a záujemcov o akékoľvek texty (obchodné texty, články do magazínov, popisky pre e-shopy, PR články, korektúry, preklady atď.).

Ako copywriter môžete na portáli oslovovať firmy, ktoré potrebujú texty, preklady, prípadne korekcie. Ďalšou možnosťou je predaj hotových článkov. Pokiaľ máte staré, „prachom zapadnuté“ články, môžete ich vložiť do systému a dúfať, že ich od vás niekto odkúpi. Vlastníte blog alebo webovú stránku a premýšľate, ako si zarobiť ešte viac? Pomocou copywriting.cz môžete nájsť ponuky na publikovanie PR článkov.

Doteraz sa na portáli copywriting.cz predalo viac ako 22 tisíc textov, vyše tisíc inzerentov hľadá zaujímavé články, ktoré ešte nie sú nikde zverejnené a ktoré môžete napísať práve vy!

Ponúknite texty, pre ktoré nemáte využitie a možno zistíte, že ich cena je vyššia, než ste si pôvodne mysleli. A to už je len krôčik k tomu začať si privyrábať ako copywriter na voľnej nohe... Vhodné aj pre začiatočníkov.

 

Odkaz na registráciu do copywriteri.cz.

 

iShopFor Ipsos - staňte sa tajným zákazníkom

Ako zarobiť peniaze prostredníctvom stránky IshopFor Ipsos.

Máte už 18 rokov? Vlastníte bankový účet, emailovú adresu a mobil, prípadne tablet? Ste časovo flexibilní a máte dostatok voľného času? Ak ste odpovedali áno, potom by ste mohli nadviazať spoluprácu so spoločnosťou iShopFor Ipsos a stať sa takzvaným mystery shopperom.

iShopFor Ipsos je renomovaná a hlavne overená spoločnosť fungujúca v 80 krajinách po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko. Pýtate sa, kto je to mystery shopper a aká je jeho náplň práce? 

Mystery shopper (v preklade falošný nakupujúci) je osoba, ktorej úlohou je navštíviť predajňu s potravinami, lekáreň, kaviareň, nejakú reštauráciu, prípadne sa môže objaviť napríklad aj v pobočke banky či na čerpacej stanici. Možností je neúrekom.

Budete predstierať, že ste skutočným zákazníkom a objednáte si nejaký produkt/službu (nebojte sa, iShopFor Ipsos vám všetko preplatí). Vašou úlohou bude následne zistiť úroveň a kvalitu ponúkaných služieb. Všímať si budete úplné maličkosti. Aká bola rýchlosť obsluhy? Museli ste čakať dlho? Ako sa k vám personál správal, boli na vás milí? Robili na vás nátlak pri predaji, vysvetlili vám všetko, čo ste požadovali?

Následne už len vyhodnotíte svoju skúsenosť, t. j. urobíte krátku audio/video nahrávku s hodnotením, prípadne vyplníte dotazník.

Za jednu takú úlohu/návštevu si môžete zarobiť od 5 do 70 eur, navyše si môžete ponechať zakúpený produkt, ktorý vám spoločnosť, samozrejme, preplatí. Výška odmeny závisí hlavne od typu zadania a obťažnosti.

Nie všetky úlohy sú zamerané na návštevu predajne, niektoré budete môcť riešiť z pohodlia domova, a to buď telefonicky, alebo emailom. Výber úloh je vždy len a len na vás. Všetky dôležité informácie nájdete v administrácii webu vrátane pracovných ponúk.

Dodám, že je to celkom príjemná brigáda, nie práca na HPP.

 

Registrácia na stránke ishopforipsos.com.

 

Pokiaľ sa vám iShopFor Ipsos nepozdáva, mrknite sa na tento článok. Nájdete v ňom ďalších 9 firiem, ktoré sa zaoberajú mystery shoppingom. Odporúčam registráciu do všetkých. Budete mať viac príležitosti na nejaké akcie, čo môže znamenať vyšší zárobok.

 

Affial - sieť affiliate so zaujímavými možnosťami

Máte webovú stránku (blog, diskusné fórum, magazín) so slušnou návštevnosťou, ale príjmy z nej sú minimálne? Alebo máte veľký dosah na sociálnych sieťach (facebooková skupina, kanál YouTube či účet na Instagrame), ale neviete ho speňažiť? Potom by ste mohli skúsiť affiliate marketing so spoločnosťou affial.com.

Affial.com je affiliate sieť, ktorá združuje majiteľov nejakého reklamného priestoru (to sú tí, ktorí si chcú zarobiť niečo navyše) a inzerentov, ktorí hľadajú možnosti, ako zvýšiť predaj produktov na svojom eshope. A v čom spočíva vaša spolupráca s touto affiliate sieťou? Ako to funguje?

Je to jednoduché, stačí, keď sa zdarma zaregistrujete na stránke Affial a stanete sa ich partnerom. Následne si vyberiete z ich systému nejaký eshop a začnete ho propagovať na svojom webe/FB skupine. Keď sa nejaký záujemca preklikne cez vašu stránku na eshop a nakúpi produkt/produkty, vy dostávate províziu.

Momentálne je v databáze siete aktuálnych 59 kampaní, tie sú zamerané predovšetkým na témy zdravie, móda, krása, deti, ale aj ďalšie témy. Databáza kampaní sa bude rozširovať, takže časom sa určite nájde niečo pre každého.

A koľko si môžete reálne zarobiť? Niektoré kampane ponúkajú provízie až 30 %, takže ak si niekto vďaka vám nakúpi vo vybranom eshope produkty za 300 eur, vaša provízia bude 100 eur.

Sieť Affial nepožaduje živnostenské oprávnenie, teda užívateľom sa môže stať aj fyzická osoba.

Spoločnosť vypláca spoľahlivo – len za mesiac september 2019 vyplatila svojim partnerom na odmenách vyše 17 000 eur. Ak vás to zaujalo, zaregistrujte sa, pre nováčikov je pripravený príjemný bonus vo výške ôsmich eur.

 

Navštívit stránku Affial.

 

Jobangels - pomôž svojim kamarátom nájsť si prácu

Jobangels vyplatil svojim partnerom na odmenách už vyše 80 000 eur.

 

Radi pomáhate? Poznáte niekoho, kto je nezamestnaný a hľadá si prácu? Alebo viete o nejakom kamarátovi, ktorý je v terajšej práci nespokojný a hľadá si nejakú novú?

Viacerí z vás v minulosti určite odporučili svojmu kamarátovi lepšiu prácu. Odmenou za túto ušľachtilú vec vám bol dobrý pocit a možno poďakovanie od svojho známeho, prípadne zamestnávateľa. Teraz sa môžete vďaka portálu Jobangels.com stať anjelom a takouto činnosťou si aj slušne privyrobiť.

 

Jobangels.com je nová, unikátna služba založená na osobných odporúčaniach. Ide o úplnú novinku nielen v rámci Slovenska. 

Vďaka vám pomáha Jobangels nájsť ľuďom lepšiu prácu a spoločnostiam lepších zamestnancov. Vy za to dostanete od portálu zaujímavú finančnú odmenu. Nejde pritom o žiadne drobné. Šikovní anjeli si môžu zarobiť za odporučenie vhodného kandidáta aj 1 000 eur. Minimálna odmena je 50 eur.

 

Ak žiadneho kamaráta alebo známeho, ktorý by si hľadal novú prácu, nepoznáte, nezúfajte. Sú tu ešte predsa sociálne siete. Vďaka Facebooku, Twitteru či rôznym diskusným fóram máte možnosť osloviť aj kandidátov, ktorých osobne nepoznáte.

 

Ide o slovenskú spoločnosť, stránka je však okrem slovenčiny aj v ďalších 3 jazykoch – angličtina, čeština, nemčina. Na portáli teda nájdete inzeráty aj od nemeckých či českých firiem, ktoré za odporučenie vhodného kandidáta zaplatia určite oveľa viac než slovenské firmy.

 

Ak vás zaujala práve táto možnosť, ako zarábať na nete, a chceli by ste mať viac informácií, začať môžete tu. Momentálne sa na portáli nachádza vyše 340 aktuálnych pracovných ponúk, takže máte čo propagovať. Doposiaľ za 5 rokov svojej existencie, vyplatil Jobangels svojim anjelom/partnerom na odmenách vyše 80 000 eur.

Mimochodom, aj na tomto portáli sa vyskytne z času na čas nejaká zaujímavá ponuka na prácu z domu, takže ho môžete sledovať. 

Neplatíte žiadne poplatky, všetko je zadarmo.

 

Ak vám uvedené informácie nestačia, prečítajte si o JobAngels túto recenziu. Nájdete tam, okrem iného, užitočné rady a tipy, ako a kde propagovať inzeráty tak, aby ste zarobili čo najviac.

 

 

RexVox - ponuka zárobku za aktivitu v sociálnej sieti

RexVox je česká sociálna sieť, ktorá platí svojim užívateľom za ich aktivitu na sieti, t. j. komentovanie príspevkov, hranie hier, zdieľanie fotografií a súborov a ďalšie aktivity.

Táto sieť vznikla v roku 2012, jej zakladateľom je spoločnosť Vox Group, a. s.

Za každú aktivitu na sieti dostávate takzvané VOX body, ktoré neskôr jednoducho vymeníte za peniaze, rôzne zľavové kupóny a darčeky, kredit na mobil alebo akcie

Zarobiť si môžete aj odporúčaním tejto príležitosti ďalším ľuďom. Za každého človeka, ktorý sa pod vami zaregistruje, dostanete jednorazovú odmenu 1 000 bodov (200 bodov = 1 Kč, takže za 1 000 bodov máte 5 Kč) a ďalej dostávate vždy polovicu bodov, ktoré získa človek vo vašej štruktúre. 

Výška zárobku sa pohybuje v desiatkach Kč za rok, takže žiadna sláva. Samozrejme, závisí to hlavne od aktivity užívateľa. Ja som v RexVoxe registrovaný, ale neaktívny.

Kto sa však riadi heslom, každé euro je dobré, ten si určite príde na svoje.

Spoločnosť dodržuje svoje záväzky a vypláca.

Registrácia je, samozrejme, bezplatná, nikdy neplatíte žiadne poplatky.

RexVox.com je príjemná možnosť, ako si privyrobiť a popritom sa aj celkom dobre zabaviť.

 

Ak chcete zistiť viac informácií o RexVoxe, kliknite na toto tlačidlo.

 

Linketica - zaujímavá príležitosť pre blogerov 

Ste majiteľom nejakej webovej stránky, kanála YouTube, vysoko navštevovanej skupiny na Facebooku, prípadne máte veľký počet monitorujúcich na svojom účte Instagramu? Alebo ste firma a hľadáte možnosti, ako zvýšiť návštevnosť vášho e-shopu a dosiahnuť tak vyššie zisky? Vraj nepatríte ani do jednej skupiny? Nič to! Portál Linketica ponúka možnosť zarobiť si nejaké peniažky navyše aj copywriterom/textárom a tiež bežným ľuďom prostredníctvom partnerského programu. S portálom Linketica si môže zarobiť skutočne každý.

Linketica je nový moderný Pay Per Post portál. V pravom slova zmysle ide o reklamné trhovisko, ktoré je vhodným poľom pôsobnosti nielen pre firmy, ale aj pre influencera alebo textára.

Marketing môže mať mnoho podôb a Linketica je portálom, ktorý ponúkne pre užívateľov nielen live podporu, ale aj bleskovú výplatu – navyše bez minimálneho limitu.

Zarábať sa dá aj jednoduchým posielaním odkazov, ale Linketica je určená skôr pre aktívnejšie formy práce. Čím väčšie nasadenie a čím viac stráveného času, tým bude tiež vyšší zárobok.

Stačí mať vlastný web alebo frekventovanejšiu sociálnu sieť a uvidíte už čoskoro sami, aký potenciál vo vás vlastne drieme.

Registrácia je úplne jednoduchá a hlavne zadarmo. Postačí len niekoľko kliknutí – a hotovo.

 

 Linketika ponúka zaujímavú možnosť privyrobiť si online.

 

Sashe.sk - portál pre kreatívnych tvorcov

Predávajte svoje ručne vytvorené kreácie na portály Sashe.

Máte šikovné ručičky a ste kreatívni? Zaujíma vás ručná tvorba? Viete vyrábať rôzne „vecičky“, ktoré sa páčia iným a ktoré obdivujú všetci vaši známi a priatelia? Ak ste si odpovedali áno, potom skúste začať predávať svoje výtvory na našom najväčšom portáli handmade Sashe.sk.

Tento predajný portál fungujúci online ponúka priestor kreatívnym tvorcom, ktorí sa rozhodli predstaviť svoju ručnú prácu verejnosti. Je určený všetkým dizajnérom, remeselníkom a tvorcom so šikovnými rukami, ktorí chcú predávať svoje kreácie.

Na portáli môžete predávať čokoľvek, čo vzniklo vašimi rukami. Od oblečenia cez dekorácie a doplnky až po rôzne kulinárske dobroty. Sashe ponúka skutočne pestrý výber a veľa možnosti, kde sa uplatniť.

V súčasnej dobe handmade zažíva veľký boom. Ľudia stále viac vyhľadávajú práve ručne zhotovené výrobky, a to je dôvod, prečo by ste mohli upriamiť svoju pozornosť práve na túto možnosť zárobku na internete.

Portál Sashe.sk ponúka ideálnu príležitosť, ako si zarobiť niečo navyše, ale aj ako rozbehnúť svoje podnikanie. Tak čo, skúsite to?

 

Registračný odkaz na portál Sashe.sk.

 

Taskit - ponuka mikroslužieb vo všetkých oblastiach

Portál je zameraný primárne na mikroslužby – doslova od A do Z. Grafika, online marketing, umenie fotografie, texty a prekladanie, IT a programátorské služby alebo napríklad biznis týkajúci sa moderných sociálnych sietí, o tom všetkom je Taskit! Sedem rokov na trhu, tisícky vyplatených eur každý mesiac na províziách, táto online platforma má pred sebou ešte zaujímavú budúcnosť.

Účet si môžete vytvoriť v priebehu niekoľkých minút, potom už len stačí sledovať ponuky, dobíjať kredit a investovať alebo naopak hľadať využitie pre svoje nadanie, pričom fantázii sa v podstate medze nekladú. Zarábať vám umožnia aj zdanlivo obyčajné veci. Ponúkať sa dá totiž v zásade čokoľvek, napríklad aj svoje ručne vytvorené výrobky alebo upečené koláčiky.

Taskit je ideálna možnosť pre tých, ktorí chcú robiť to, čo ich baví, a pritom si zarobiť aj nejaké peniaze. Na prácu vám bude stačiť počítač s pripojením k internetu a potom už len vaše vlastné schopnosti a trocha šťastia.

Nezáleží na tom, či ste učiteľ, dôchodca, študent, programátor, nezamestnaný alebo mamička na rodičovskej dovolenke. Ak si chcete privyrobiť pár desiatok eur alebo by ste sa možno chceli týmto spôsobom tiež živiť, určite bude táto online brigáda pre vás vhodná.

 

Odkaz, ktorý slúži na registráciu na stránke Taskit.sk.

 

 

Instagram – sociálna sieť s obrovským potenciálom

Celosvetovo známa sociálna sieť, ktorá je nevyčerpateľnou studnicou možností, ako si zarobiť. Predávate nejaké produkty prostredníctvom e-shopu? Ste bloger, ktorý prináša svojim čitateľom zaujímavé tipy a rady? Alebo ste fotograf, ktorý dokáže vytvárať dych berúce fotky? Nech ste ktokoľvek a robíte čokoľvek, Instagram ponúka príležitosť skutočne každému bez rozdielu.

Pre mnohých ľudí je Instagram živobytím. A určite nie takým zlým, ako by si mohol niekto myslieť. Ako influencer si môžete zarobiť tisíce eur mesačne za spoluprácu s rôznymi firmami, a to v prípade, že máte dosť followerov (sledovačov).

Nedávno dokonca priniesol Instagram pre tvorcov obsahu parádnu novinku. Možnosť speňažiť svoje videá prostredníctvom reklám IGTV. IGTV (Instagram TV) je platforma, na ktorej môžu užívatelia natáčať vlastné videá.

Aby ste speňažili svoje videá, musíte ale spĺňať určité pravidlá a podmienky Instagramu, povedzme mať na účte aspoň 10 000 sledovačov a stať sa partnerom ich programu. 

Keď už sme pri tých sociálnych sieťach, zarobiť si môžete aj na ďalších, napríklad na Facebooku, prípadne, ak radi točíte videá, tak na YouTube. V neposlednom rade treba spomenúť aj menej známy Twitch TV, ktorý je vhodný hlavne pre streamerov počítačových hier. Na tomto webe nájdete ku každej spomínanej sociálnej sieti nejaké tipy a rady, ako si prilepšiť. Stačí sa tu len porozhliadnúť.

 

Ďalšie možnosti, ako zarobiť peniaze na internete

Ďalšou možnosťou, ako si zarobiť cez internet, sú online prieskumy, resp. vyplňovanie dotazníkov. Na túto tému som založil samostatnú kategóriu. V SR pôsobí okolo 20 prieskumných spoločností, ktoré vám rady zaplatia za váš názor. Všetky pohromade nájdete v tomto článku.


Ak hľadáte skôr bežnú prácu, či už na dohodu, živnosť, čiastočný alebo plný úväzok, rozhodne neprehliadnite kategóriu Reálne a overené práce z domu bez poplatkov.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Ako zarobiť peniaze

NMnV

Pavel | 23.03.2020
Ďakujem za všetky tieto cenné a seriózne informácie, vysvetlenia, odporúčania a hlavne varovania pred nekalými ponukami a podvodmi, ktorých je ako maku.
Som 70 ročný, čiastočne pracujúci, dôchodca. Môžem povedať, že som k spokojnosti zručný, v základných parametroch ovládam prácu na PC / Word, Excel, internet a pod./, ale najradšej by som vykonával nejakú manuálnu prácu z domu. Dlhodobým hľadaním na rôznych portáloch sa mi však nepodarilo niečo také nájsť - samozrejme, aby som "nenaletel " ako teraz jednej pražskej pofidernej spoločnosti, so stratou 43,00 € !?
Píšete, že Vás nemáme žiadať o ponuku takýchto požiadaviek, tak to berte ako pochvalu Vašich informácií a vyjadrenie svojich skúseností.
So srdečným pozdravom
Pavel
Nové Mesto nad Váhom

Re:NMnV

Admin Juraj | 29.03.2020
Dobrý deň,

ďakujem za pekné slová.

Sledujte moju FB stránku, pridávam tam často ponuky na prácu z domu.

Admin Juraj

Invalidná Dôchodkyňa.

Lýdia | 29.01.2020
inval.dôchodok.

Pridať nový príspevok

TOPlist
 Hľadáte zamestnancov? Tu môžete vložiť vašu pracovnú ponuku!

Anketa

Čo vám zarába najviac peňazí?

Jaspravim (47)
Linketica (6)
Taskit (7)
Affial (7)
RexVox (5)
Sashe (6)
Jobangels (7)

Celkový počet hlasov: 126